Menu

30/9/2019

Náročný, ale úspěšný víkend v Ostravě – U15 vezou dvě cenná vítězství

Celek U15 pod vedením Petra Olky zajížděl o víkendu na horkou půdu Ostravy a to v sobotu na SBŠ a v neděli na Basket Ostrava. Řešili jsme, jak se nám bude dařit hra proti agresivnější obraně. Holky nastoupily do utkání bez koncentrace. Vytvářely zbytečné chyby a přihrávaly rovnou do rukou soupeře. Díky tomuto jsme dostávali jednoduché koše a první čtvrtina skončila pro Ostravu 17:13.

Do druhé čtvrtiny jsme nastoupili s tím, že musíme zlepšit doskok a zahajovat rychlé protiútoky bez chyb, což se nám začalo dařit. Postupně jsme stahovali bodovou ztrátu a posléze i pomalu zvyšovat náskok. V poločase jsme vedli 33:26.

Ve třetí čtvrtině jsme drželi dohodnutou strategii a rozdíl ve skóre se začal opět navyšovat v náš prospěch. Týmu SBŠ se však podařilo stáhnout náš bodový náskok. V jedné chvíli se dotáhli na rozdíl pouhých dvou bodů. Naše holky však obrat nepřipustily, opět zabraly a Ostravu už do ničeho velkého nepustily. V celém zápase jsme nepřecházeli volné pozice, ze kterých jsme úspěšně zakončovali. A také díky tomu jsme zvítězili.

V neděli v odpoledních hodinách nás čekala další velká výzva v podobě silného soupeře. První čtvrtinu jsme sice vyhráli, ale holky nehrály dohodnutou hru před zápasem. Myšlenka, že nám pod košem spadne míc při doskoku přímo do ruky, byla samozřejmě mylná. Spousta nevynucených chyb, časté přihrávky soupeři do rukou, nebo špatné ovládání míče – to byly naše nejčastější herní prohřešky. V poločase svítilo na tabuli 32:29 pro Basket Ostrava.

Druhý poločas nám začal dobře. V první minutě jsme trefili střelu za dva body a poté za tři body. Holky se chytly a začaly hrát naši hru. Doskokem pod oběma koši a rychlým protiútokem jsme drtili soupeře. Ostrava zareagovala systémem zone-press (vytažená obrana přes celé hřiště + zdvojování rozehrávače), čímž nás donutili k několika ztrátám míče. Avšak děvčata po chvilce přišla na to, jak systém přehrát a Ostravu jsme v útoku často přečíslovali. V poslední čtvrtině soupeř odpadl a my jsme poslední čtvrtinu vyhráli jednoznačně 8:21.

„Chtěl bych pochválit opět všechny dámy za výkon v obou zápasech,“ nešetří pochvalnými slovy trenér Petr Olka. Vzápětí ale varuje: „Nesmíme usnout na vavřínech. Musíme nadále pokračovat ve zlepšování všech herních situací. A to i v trestných hodech, které jsme měli za obě dvě utkání pouze 35/13.“