Menu

22/4/2024

Shrnutí posledního herního víkendu U14

Naše děvčata kategorie U14 odehrála v sobotu 20.4. a v neděli 21.4. svá poslední utkání sezóny 2023/2024.

V sobotu jsme se vydali do Prostějova. Přestože jsme do zápasu šly s odhodláním vyhrát, tak nám to bohužel moc nevyšlo. V první čtvrtině jsme měly zbytečně mnoho ztracených míčů, chybných přihrávek a neproměněných trestných hodů (opět). Našimi chybami narůstalo obrovské manko v podobě 28:4 pro soupeře. Do druhé čtvrtiny jsme nastoupily s odhodláním smazat soupeřův náskok, což se nám víceméně podařilo. Pomalu jsme srovnávaly, ale rozhodčí nám to rozhodně neulehčovali. Ve druhé čtvrtině padla první technická chyba, ale to nás nerozhodilo a všechny holky bojovaly dál. Do třetí a čtvrté čtvrtiny se dalo „to nejlepší a nejsilnější, co máme“. Na chvíli bylo vyrovnáno, jenže naše psychika se s přicházejícími úrazy a vymyšlenými fauly rozhodčích hroutila. V poslední čtvrtině se všechno zvrtlo. Měly jsme sice mnoho šancí v podobě trestných hodů a lehkých bodů z podkošového prostoru, ale pan trenér dostal technickou chybu a dvě naše hráčky se vyfaulovaly. V poslední minutě jsme ještě k tomu neproměnily dva trestné hody a naše šance na úspěch úplně vymizela. Finální skóre tak bylo 73:70 pro soupeře.

V neděli jsme pro změnu odcestovali do blízké Ostravy. Nálada nebyla vůbec dobrá. Všichni byli nervózní, protože se jednalo o poslední zápas této sezony. V šatně před zápasem jsme si řekli, jaké chyby jsme dělali v Prostějově a jak jim předejít do dalšího zápasu. Bohužel jsme ale opět neuposlechly rady trenérů. Od začátku zápasu se vše hroutilo, nebyly jsme schopné dostat míč za polovinu. Ostravačky na nás v obraně tlačily a my jsme neuhrály vůbec nic. Zápas skončil 40:49 pro soupeře. Do příští sezóny musíme vše změnit. Děláme žákovské chyby, neumíme si pořádně přihrát, driblovat a jsme pomalé jak v obraně, tak v útoku. K tomuto zápasu není co dodat, byl to bezpochyby nejhorší zápas této sezóny.

Myslím si, že je to ale především naším přístupem k tréninkům a myslím si, že hlavně ten bychom měly změnit.
Na konec bychom chtěli poděkovat všem rodičům, hráčkám, a především trenérům za přízeň a podporu v této sezóně.