Menu

28/2/2024

U11 a jejich kvalifikace o NF

Naše družstvo kategorie U11 zúčastnilo prvního kola kvalifikace o národní finále. Na tuto kvalifikaci jsme promíchali děvčata jak z Frýdku, tak i z Místku. Takže nešlo pouze o výhry nebo prohry, ale také o sehrání, a hlavně skamarádění se dvou týmů, které se až tak často nepotkávají. A tento bod si můžeme odškrtnout, protože holky se navzájem povzbuzovaly a vytvořily krásnou partu.

První sobotní zápas jsme odehráli s týmem Basket Ostrava. Přestože s tímto soupeřem během sezóny relativně držíme krok, tak teď tomu tak nebylo. V prvních minutách to vypadalo jakžtakž vyrovnaně, ale během druhé čtvrtiny se to zlomilo. Holky měly problém s uvolněním se a na doskoku se nedokázaly prosadit, i když soupeř nebyl o tolik vyšší. Ale i přesto se nám povedlo pár pěkných akcí, které jsme zakončili košem. Zápas skončil 71:29 pro soupeře.
Druhý zápas jsme odehráli proti týmu SBŠ Ostrava-bílá. Oproti prvnímu utkání jsme do zápasu nastoupily s velkým elánem a soupeři jsme nic nedovolili. Většina hry se odehrávala na soupeřově polovině a první koš jsme dostali až ve druhém poločase. V druhé půli jsme ale lehce polevili a za to nás protihráčky několikrát potrestaly košem. Konečný výsledek byl 70:12.
V neděli nás čekalo poslední utkání, a to proti týmu SBŠ Ostrava-zelená. Už před začátkem nám bylo známo, že to nebude vůbec lehký zápas. Protihráčky hrály velmi tvrdě a nedaly nám nic zadarmo. Naše děvčata to ale nevzdávala a bojovala až do posledního hvizdu. A přestože je konečný výsledek takový, jaký je (109:16), tak se holky nemusí vůbec za nic stydět. Odvedly krásnou práci!!
Všechny holky si za všechny odehrané zápasy zaslouží obrovskou pochvalu! Samozřejmě ale nesmíme zapomenout poděkovat naší fanouškovské základně rodičů, která byla pro nás neuvěřitelnou podporou!