Menu

30/1/2024

Hodnocení předešlých zápasů od našich týmů z kategorie U14 a U11

Ani jednomu z našich dvou družstev U11 se bohužel nepovedlo vybojovat výhru. Oproti tomu U14 měly úspěšný víkend a přivezly si domů výhry dvě.

U14
Hráčky kategorie U14 si přivezly, z dalekého Bruntálu a Javorníka, dvě vítězství. Během sobotního odpoledne jsme v pozdních hodinách vyhráli s Bruntálem 79:40. V neděli jsme vyhráli 85:23, ale tentokrát s Javorníkem. Přestože výsledky obou zápasů vypadají pěkně, tak herní projev nebyl vždy podle představ. Zejména na počátcích zápasů nebyl výkon vůbec dobrý. Hráčky jsou zbytečně nervózní a nepřesnými příhrami ztrácejí spoustu míčů. Při střeleckých pokusech jsou zbytečně zbrklé a neproměňují vyložené šance. V obranných činnostech nám to rovněž skřípe, díky čemuž umožňujeme soupeřům snadné zakončení. Proti silnějším soupeřům si takové lajdácké začátky nebudeme moct dovolit. Přestože jsme hráli daleko od domova, tak i tak jsme byli vzorně povzbuzováni rodiči od hráček. Jsou pro nás šestým hráčem. Za tak velkou podporu jsme hodně vděční. Po třítýdenní pauze nás čekají silní soupeři. Věřím, že se na obě utkání dobře připravíme a uděláme našim příznivcům radost. Za to krásné povzbuzování si to zaslouží. Hráčky a trenéři udělají vše pro další úspěšné výsledky tohoto týmu.

U11 FRÝDEK
Během sobotního dopoledne jsme odehráli další dva domácí zápasy. V prvním utkání jsme se střetli s družstvem Basket Ostrava. Od tohoto soupeře už jsme věděli, co máme očekávat. Věděli jsme, že Ostrava je šikovná a dravá ve všech směrech. Během první čtvrtiny jsme se ještě drželi, ale od druhé periody si Ostrava začala budovat čím dál tím větší náskok a na to už jsme bohužel nestačili. Našim holkám ale nemůžeme vůbec upřít bojovnost. Makaly až do poslední vteřiny a poslední čtvrtinu dokonce vyhrály. Konečný výsledek zápasu je 26:45 pro soupeře. Po pauze jsme nastoupili proti SBŠ Ostrava Jih. O tomto zápase můžeme říct, že jsme si ho prohráli, 23:31, sami. Hráčky se zapomínaly po ztrátě míče vracet zpět do obrany, měly nespočet krásných ale bohužel i špatných nahrávek, spoustu neproměněných šancí k zakončení, které si tvrdě vybojovaly, ale bohužel nebyl náš den. Holky, ale to vůbec nevadí, hlavu vzhůru a příští zápas vyhrajeme!!

U11 MÍSTEK
Během sobotního odpoledne jsme odehráli další dva domácí zápasy. První zápas jsme odehráli proti Třinci. První poločas jsme si nechali utéct. Zapomínali jsme bránit a doskakovat jasné míče. V druhém poločase jsme však předvedli zcela jinou hru. I když soupeř koše proměňoval, tak to rozhodně neměl zadarmo. Holky makaly a dalo by se říct, že jsme soupeře potrápili. Po delší pauze jsme už nasvačené vkročily do zápasu s druhým soupeřem – SBŠ Ostrava MOaP/Slezská, kterému v tabulce patří první místo. Od začátku zápasu měl soupeř sice převahu a proměnil téměř všechny střely, ale ani to holky neodradilo. Bojovali jsme o každý míč, předvedly jsme hezkou týmovou hru a za to je nutné všem holkám udělit pochvalu. Všem rodičům i holkám patří velký dík!!