Menu

20/12/2023

Poslední zápasy, našich U19, tohoto roku

Družstvo U19 sahalo v posledních třech zápasech tohoto roku po výhře, ale nakonec bohužel bez úspěchu.

O víkendu jsme zajížděli do Prostějova a do Brna.

V sobotu jsme nastoupili proti týmu, který nás doma porazil o 27 bodů. Holky na Prostějov tvrdě nastoupily a nedovolily mu skórovat až do 5 minuty. Náskok z prvních pěti minut jsme si udrželi až do konce první čtvrtiny. Ve druhé čtvrtině jsme si svůj náskok udrželi a poločas skončil 27:32 pro nás. Do poslední čtvrtiny jsme šli s 3 bodovým náskokem. Do 5 minuty jsme stále vedli a už to vypadalo, že dokážeme zápas dotáhnout do vítězného konce. V posledních třech minutách jsme ale bohužel dostali 3 trojky o desku. Štěstí více přálo Prostějovu a my jsme si zápas nakonec prohráli sami, protože děvčata, nejspíš vinou nervozity, nebyla schopna proměnit koš z pod koše, i když byla úplně sama.
Děkuji za odvoz hráček a fandění Lindušky.

V neděli nás čekala brzká vyjížďka směr Žabiny Brno, kde se do hry dostala každá hráčka. V poločase jsme v Brně prohrávali o 12 bodů. Holky ale dokázaly ve třetí čtvrtině srovnat krok s Žabinami a stáhly jejich náskok pouze na 4 body. Nakonec však zkušenější a vyšší děvčata z Brna nás přehrála a zaslouženě vyhrála 71:63.
O tomto zápase rozhodlo pouze doskakování pod vlastním košem. Některé naše hráčky tam byly jak hadr v průvanu. Holky ale chválím za jejich zlepšenou hru od září a taky za jejich bojovnost.
Děkujeme za odvoz hráček na zápas.

V úterý jsme zajížděli do Hradce Králové k dohrávce prvního kola. V okleštěné sestavě, sedmi hráček, jsme nebojácně vstoupili do zápasu. Ve druhé minutě se nám bohužel zranila Gabča a my jsme tím pádem museli odehrát celý zápas pouze v šesti statečných hráčkách. Holky bojovaly o každý míč a Hradci nedaly nic zadarmo. V poločase jsme vedli 31:28. Ve třetí čtvrtině jsme pokračovali v našem basketu. Před poslední periodou jsme vedli 46:37. V poslední desetiminutovce nám ale bohužel už začaly docházet síly. Během čtyř minut nás Hradec dokázal dohnat a srovnat skóre, a to nás s naším nedostatkem sil položilo. Holky se i přes to snažily ze sebe vytáhnout poslední zbytky sil a dokázaly si opět vybudovat tří bodový náskok. V posledních dvou minutách jsme ale dostali tři rychlé trojky, které bohužel rozhodly o výsledku zápasu.
Klaním se před těmito sedmi hráčkami, které bojovaly o každý míč až do konce zápasu a Gabči přejeme brzké uzdravení.