Menu

23/10/2023

Výsledky soutěžních utkání 19.10. – 22.10.2023

Tento týden nám odstartovali čtvrtečním zápasem muži, a to hned vítězně. V sobotu se na frýdecké „základně“ odehrálo městské derby kategorie U11 a juniorky ve Valmezu podlehly. V neděli si ale naše juniorky spravili chuť ve Zlíně, kde si v dramatickém prodloužení vybojovaly výhru.

19.10.2023 – 20:15
Muži: Severomoravská liga
BK Frýdek-Místek : BK Labrador Ostrava 82:76


21.10.2023 – 9:00
Nejmladší minižákyně U11: Oblastní přebor
BK Frýdek : BK Místek 49:19


Frýdek: Po dvou týdnech naše Frýdecké družstvo odehrálo další utkání. Tentokrát se uskutečnil pouze jeden zápas, a to proti Místku. Pro některé z našich mladších děvčat to byla premiéra, se kterou se ale popasovala na jedničku. Jak v obraně, tak i v útoku jsme sice udělaly několik chyb, ale na tom ještě zapracujeme. Nejdůležitější ale je, že během zápasu panovala dobrá nálada. Holky hrály týmově, bránily, pěkně si nahrávaly a body si mezi sebe rozdělily. Jak Frýdku, tak i Místku děkuji za jejich snahu a bojovnost. Velké díky ale také patří hlavně všem rodičům, kteří zaplnili celou tribunu, fandili a vytvořili skvělou atmosféru. Nemůžeme se dočkat dalších zápasů, s kterými budou spojené nové výzvy a získávání zkušeností.

 

Místek: V sobotu jsme odehrály zápas proti Frýdeckému týmu. Do zápasu jsme šly s tím, že jsou soupeři lepší a zkušenější, ale holky se nebály a hrou se bavily. Každá chtěla hrát a vůbec neřešily, jak zápas dopadne. To je na tom to nejkrásnější. Všechny holčičky chválím, byly jste šikovné a jde vidět, že se zlepšujete. Těším se na další zápasy!

 

21.10.2023 – 15:30
Juniorky U19: Celostátní liga
Basket Valmez : BK Frýdek-Místek 58:54


Tým U19 zajížděl v sobotu na palubovku nedalekého Valmezu. Od začátku utkaní jsme tahali za kratší konec. Hned ze startu šlo vidět, že nám Valmez nedá nic zadarmo. Když už jsme si vytvořili krásnou příležitost skórovat, tak jsme hned obratem dostali koš my. Celý zápas se nás držela smůla jak při volné střelbě, tak při nájezdu. Bohužel jsme také měli opět mnoho ztrát, z kterých soupeř dokázal těžit. Přestože se nám v podstatě nic nedařilo, tak holky bojovaly do posledního hvizdu.

 

22.10.2023 – 15:00
Juniorky U19: Celostátní liga
FASTAV Zlín : BK Frýdek-Místek 91:95


V neděli jsme si řekli, že musíme zlepšit svůj herní výkon, a to se nám taky během prvního poločasu dařilo. Ve druhé čtvrtině jsme hráli náš basket a dokázali jsme dát v této periodě krásných 32 bodů. Vše fungovalo podle našich plánů a v poločase jsme vedli o krásných 19 bodů. Poté nastala opět tragická a smrtelná čtvrtina pro naše holky. Zlín dokázal stáhnout náš náskok a vrátit se zpět do zápasu. Naše děvčata tím byla tak opařená, že ve třetí čtvrtině dokázala dát pouze 8 bodů!!! Čtvrtá čtvrtina byla naprosto vyrovnaná a skoré se přelévalo z jedné strany na druhou. Když jsme my proměnili střelu za tři body, tak Zlín ihned odpověděl tou samou střelou a takhle to bylo až do posledních vteřin. V prodloužení jsme měli více štěstí, ale hlavně to naše holky nechtěly vzdát, za což je velmi chválím. Pro příště se ale musíme vyvarovat 27 smrtelným ztrátám a nesmyslným přihrávkám okolo středového kruhu nebo po doskoku. Děvčatům k výhře gratuluju. Děkujeme také za technický zápis a za druhého řidiče.

Partneři