Menu

15/10/2023

Herní výsledky za období 11.10. – 15.10.2023

V tomto týdnu odehrálo své druhé utkání družstvo žen, které se stále drží na první příčce v tabulce. U14 měly tento týden velmi nabitý, odehrály celkem 3 utkání, ale bohužel také neúspěšný, protože se jim nepodařilo ani jednou zvítězit. Družstvo mladších minižákyň odehrálo dva zápasy s bilancí jedné prohry a jedné výhry.

11.10.2023 – 18:00
Mladší žákyně U14: Žákovská liga
BK Frýdek-Místek : SBŠ Ostrava 24:103
Hráčky kategorie U14 odehrály další utkání své skupiny se silným týmem SBŠ Ostrava A. Od počátku utkání bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Po první čtvrtině jsme prohrávali 3:36. Konečný výsledek utkání 24:103 mluvil jednoznačně ve prospěch soupeřek. Zaostávali jsme ve všech herních činnostech. Nebyli jsme se schopni prosadit proti aktivní obraně soupeře, což zapříčinilo spoustu ztracených míčů. Volíme příliš zbytečného driblinku místo včasné a přesné příhře. Nicméně, mě osobně potěšil aspoň výkon věkově mladších hráček našeho týmu. O víkendu nás čekají další dva zápasy, první soupeř bude z Havířova a druhým soupeřem je družstvo Basket Ostrava. Pokud chceme být úspěšní, tak musíme svůj výkon o hodně zlepšit.

BK Frýdek-Místek : Basket Ostrava 21:68
V sobotu jsme zavítali na hřiště Havířova. Očekávaný boj o vítězství se změnil v naprosté fiasko. Vlastní nedůslednou obranou, nulovým doskokem pod oběma koši a ztracenými míči, kterých bylo 69, si holky zápas prohrály vyloženě samy, což pro nás bylo obrovským zklamáním.
V neděli jsme hráli s favorizovaným týmem Basket Ostrava. Soupeř nás drtil především svou výbornou obranou, z které opět pramenili naše chyby. Jediné pozitivum na celém víkendu je výhra v poslední čtvrtině.

15.10.2023 – 10:15 a 12:00
Mladší minižákyně U12: Oblastní přebor
BK Frýdek-Místek : TBS Přerov 43:54 a 69:30
Během nedělního dopoledne jsme odehráli dvě utkání proti družstvu TBS Přerov. V prvním utkání jsme neuspěli, jelikož jsme postrádali tři hráčky, které si plnily povinnosti k týmu U14. I přesto jsme ale odehráli vyrovnaný basketbal a holky nechtěly dát soupeři ani metr prostoru. O vítězství jsme přišli ve třetí čtvrtině. Nejvíce nás limitovala neproměněná jednoduchá zakončení do koše bez obránce. A pak také několik chyb pramenících z malé zkušenosti, kterou získáváme právě v utkáních. Holky si ale i tak zaslouží pochvalu.
Do druhého utkání jsme již nastoupili v plné sestavě. Vyrovnaná byla pouze první čtvrtina. Poté jsme začali dominovat především v obraně a ze získaných míčů jsme dokázali dávat jednoduché koše. Ale ani tak jsme se ovšem nedokázali vyvarovat neproměněným nájezdům do koše, což je škoda.
Všechny hráčky si zaslouží pochvalu za obě utkání a předvedený výkon. Poděkování patří také všem rodičům, kteří dorazili do Přerova podpořit náš tým.