Menu

31/8/2023

Příměstský tábor 2023

Tak zas po dalším roce jsme opět otevřeli brány našeho příměstského tábora, kde jsme přivítali jak už známé tváře, tak také nováčky, kteří se natěšeně hrnuli za námi na sraz.

Cely tábor jsme započali seznamováním a poznáváním všech a všeho okolo nás. Hned poté jsme se pořádně protáhli a zahráli si spoustu různých her. Děti byly rozděleny do třech týmů a měly za úkol pro svůj tým vymyslet název a nakreslit jeho logo. Během dne si všechny děti vyzkoušely střelbu z luku, hod míčkem na cíl a odpoledne si mezi sebou všechny týmy zasoutěžily ve střelbě na koš. Celý den jsme zakončili hromadnou vybíjenou.

Protože druhý den bylo hezky, tak jsme toho využili a náš den začal hned venku. Děti si opět mezi sebou zasoutěžily v týmech, zahrály si pár nových her a procvičily si dovednosti s basketbalovým míčem. Po obědě jsme měli chvíli odpolední klid a po něm jsme se vyrazili ochladit k řece. Všichni, ať už trenéři nebo děti, jsme si tento den naplno užili.

Většinu středečního dne jsme strávili v Ostravě. A protože máme rádi všechny sporty, nejen basketbal, tak jsme dnešek strávili konkrétně na exkurzi v Ostravar aréně. Dozvěděli jsme se zde plno nových a zajímavých informací. Například jsme se dozvěděli k čemu všemu slouží, co vše se zde může pořádat anebo kolik vrstev ledu má bruslařská plocha na hokej. Po obědě v Ostravě jsme se vrátili zpátky do Frýdku-Místku, kde jsme si ještě stihli zasoutěžit a zahrát pár her.

Čtvrteční den jsme začali podobně jako předchozí dny. A aby se nám nic nestalo, tak jsme se pořádně protáhli a poté čekalo na děti překvapení v podobě skákacího hradu, kde si mohli pořádně zařádit. Samozřejmě jsme ale ani tento den nevynechali sportování. Zahráli jsme si vybíjenou, fotbal, basketbal a dokonce i na schovávanou. Na večeři jsme si šli opéct pár špekáčků do Sokolíku. Celý den jsme zakončili přespávačkou v tělocvičně, kde jsme si udělali i pořádnou diskotéku.

Ani jsme se nenadáli, týden uběhl jako voda a my už jsme tu měli konec tábora. Poslední den nám začal rovnou budíčkem, kterým byly písničky. Po snídani jsme si dali rozhodující kolo soutěží, které určilo pořadí týmů i jednotlivců a užili si poslední chvilky na skákacím hradě. Během odpoledne jsme si zahráli hry na přání, vyhlásili výherce všech soutěží a také jsme se už museli bohužel rozloučit. S dětmi jsme si ale slíbili, že se za rok opět uvidíme a my už se toho nemůžeme dočkat!! Aby děti ale na svůj slib nezapomněly, tak od nás dostaly nějaké dárečky na památku.

Tak zase za rok! Ahoooojjj

Partneři