Menu

16/3/2023

Herní výsledky za období 6.3. – 12.3.

Tento herní týden odstartovaly ve čtvrtek naše Ženy těsnou prohrou s Krnovem. O víkendu odehrály svá utkání Mladší žákyně, které podlehly Žďáru. Mladší minižákyně oplatily porážku Olomouci a v kvalifikaci si vybojovaly výhru o jeden bod nad Basketem Ostravou a Kadetky si s přehledem poradily s celkem z Ostravy.

9.3.2023 – 20:15
Ženy: Severomoravská liga žen – Základní část (11.kolo)
BK Frýdek-Místek : TJ Loko Krnov 58:61 (8:10, 24:29, 35:43)

11.3.2023 – 14:00
Kadetky U17: Nadregionální liga – Skupina D (10.kolo)
BK Frýdek-Místek : Basket Ostrava B 110:9 (33:4, 54:4, 78:9)

V sobotu jsme doma přivítali Basket Ostravu. Děvčata nastoupila do zápasu se stoprocentním nasazením. Jejich agresivní obrana v prvních pěti minutách byla excelentní a vybudovali jsme si nemalý náskok a skóre bylo 17:0! Děvčata celou dobu bojovala o každý míč, nic nenechala náhodě, hrála rychlé protiútoky a nepřecházela volné střely. Po dobu celého zápasu jsme měli na vrch a s poklidem jsme zápas dovedli do vítězného konce.

11.3.2023 – 15:00
Mladší minižákyně U12: Kvalifikace o postup na NF mladších minižákyň U12 – Základní část (9.kolo)
Basket Ostrava : BK Frýdek-Místek 47:48 (6:5, 21:23, 40:29)

V sobotu jsme v kvalifikačním utkání proti Basketu Ostrava chtěli uspět, i když jsme věděli, že to bude velice těžké, což taky bylo. Po třech čtvrtinách jsme prohrávali o 11 bodů. Ovšem holky to nezabalily a bojovaly o každý centimetr hřiště. Až v koncovce utkání se nám podařilo otočit výsledek a zvítězit nejtěsnějším rozdílem, a to o jediný bod. Velice si ceníme, jak holky zvládly toto těžké utkání.

12.3.2023 – 9:00
Mladší žákyně U14: Žákovská liga (10.kolo)
BK Frýdek-Místek : BK VLČICE Žďár 55:58 (10:18, 22:36, 41:50)

Herní období žákovské ligy U14 se přehouplo do druhé poloviny soutěže. Naše družstvo zahájilo toto období odvetným utkáním na domácí palubovce proti Žďáru nad Sázavou. Vstup do utkání se našim hráčkám vůbec nevydařil. Vlastními zbytečnými chybami jsme dovolili soupeřkám navýšit jejich vedení na rozdíl 16 bodů. Zlepšenou hrou ve druhé polovině utkání se nám podařilo smazat manko, dostat se před soupeře a vést o pouhý 1 bod. Bohužel v posledních 5 minutách hry se asi naše hráčky zalekly možnosti zvítězit. Střelecky se vůbec neprosadily a soupeř naší střelecké neschopnosti využil ke své vlastní výhře. Zbytečnými ztrátami míčů a neproměňováním trestných hodů se hráčky samy obraly o vítězství v zápase. Úspěšnost trestných hodů byla 32/8, což je doslova tragické.

12.3.2023 – 11:30 a 14:00
Mladší minižákyně U12: Oblastní přebor – Základní část (11.kolo)
BK Frýdek-Místek : OSK Olomouc 49:39 (12:11, 16:13, 38:17) a 51:42 (17:3, 24:16, 38:23)

V nedělních utkáních jsme chtěli Olomouci oplatit porážky z jejich domácí palubovky, což se nám také povedlo v obou utkáních, ale nebylo to vůbec lehké. Soupeř z Olomouce má kvalitní tým a dost si prověřil schopnosti našeho týmu. Oba týmy předvedly velice dobrý výkon a zápasy měly velký náboj a nasazení. Obě utkání měly skvělou kulisu, o kterou se postarali rodiče našich i olomouckých hráček. Všichni zúčastnění předvedli super výkon.
Jedinou kaňkou na jinak velice vydařeném víkendu je fakt, že si některé hráčky stěžují, že v utkáních hrají málo. Zarážející je přitom to, že si stěžují hráčky, které mají nejslabší účast na tréninku. Holky, bez tréninku to opravdu nepůjde a měly byste si sáhnout do svědomí.
Děkuji všem rodičům za podporu a celému týmu gratuluji ke skvělému výkonu ve všech utkáních.