Menu

7/3/2023

Herní výsledky za období 27.2. – 5.3.

V uplynulém týdnu se dařilo našim U15 a U11, obě tyto družstva získaly dvě výhry. Nejmladší minižákyně si poradily s Frenštátem a Starší žákyně porazily oba celky z Ostravy. Našim U19 se bohužel už tolik nedařilo a prohrály na domácí palubovce proti oběma družstvům z Brna.

4.3.2023 – 10:00
Starší Žákyně U15: žákovská liga (9.kolo)
BK Frýdek-Místek : Basket Ostrava 63:17 (22:6, 35:13, 53:15)

5.3.2023 – 9:00
Starší Žákyně U15: žákovská liga (10.kolo)
BK Frýdek-Místek : BK Start Ostrava 102:41 (25:9, 57:23, 76:33)

Ligová soutěž U15 se přehoupla do druhé poloviny herního období soutěže hracího sytému. Náš tým je na 1. místě s 1 prohrou. Vstup do odvet se našim hráčkám vydařil a v obou utkáních dokázaly svého soupeře porazit velkým rozdílem. Do utkání se zapojily všechny hráčky, které byly nominovány. Pravidelným střídáním měly možnost si odpočinout a vytvářet tak tlak na soupeře. Některým hráčkám ale bohužel neříkají nic obranné činnosti. Obdržených 41 bodů ve druhém utkání je příliš. Silnější týmy nás za takový přístup k obranný činnostem budou krutě trestat. Rovněž útočná fáze má velké slabiny. Rychlý protiútok se hraje jen zřídka, našim hráčkám se nechce rychle běhat! V postupném útoku je příliš driblinku, který je bezúčelový. Hráčky bez míče spolu nespolupracují pomocí uvolnění nebo clony, pouze stojí a čekají, co vymyslí hráčka s míčem. Takový herní projev absolutně nepostačí k dosažení dobrých výsledků ve vyšších věkových kategoriích. Tyto nedostatky musíme odstranit, a to lze pouze poctivým přístupem ke každé tréninkové jednotce, každému utkání, a především poctivou docházku. Některým hráčkám ale tyto základní povinnosti bohužel nic neříkají.

4.3.2023 – 12:30
Juniorky U19: Liga – play-out B (5.kolo)
BK Frýdek-Místek : KP Brno B 38:60 (9:16, 21:28, 27:49)

V sobotním zápase nám vstup absolutně nevyšel. Soupeř začal asi tak, jak by si přál každý trenér. Ze 4 úvodních útoků dal 4 trojky. Děvčata se trošičku vzpamatovala a začala snižovat náskok soupeře. KP Brno proti nám hrálo zónovou obranu 1:3:1 a my jsme s tím měli velké problémy. Pomalu jsme se ale dostávali do hry a trošku zpomalili soupeře. V poločase jsme prohrávali pouze o 7 bodů.
Vstup do třetí čtvrtiny byl pro nás vražedný. Vstup Brna byl 14 bodový, a to rozhodlo celý zápas. Nedokázali jsme tyto útoky ubránit, přebírat clony a chodit na doskoky. Za třetí čtvrtinu jsme dali pouze 6 bodů, a to je bohužel málo, na to abychom mohli otočit zápas.
Opět jsme měli hodně ztracených míčů. Ztratili jsme jich 28, což je strašně hodně a z tohohle se musíme ponaučit.

5.3.2023 – 11:30
Juniorky U19: Liga – play-out B (6.kolo)
BK Frýdek-Místek : Žabiny Brno B 38:70 (8:14, 16:41, 28:57)

V neděli nás čekalo opět Brno, ale tentokrát to bylo Brno Žabiny. První čtvrtina byla z naší strany dobrá a stav po ní byl 8:14. Poté ale nastala opět propast jak v útoku, tak i v obraně. Během zápasu jsme měli 35 ztracených míčů, což je vražedné číslo.
Chtěl bych ale i tak holkám poděkovat, že se nevzdaly a bojovaly do posledních vteřin zápasu.

5.3.2023 – 9:30 a 11:00
Nejmladší minižákyně U11: Oblastní přebor nejmladších minižákyň U11 – Základní část – Skupina B (9.kolo)
SBŠ Frenštát pod Radhoštěm : BK Frýdek-Místek 24:66 (12:11, 16:29, 22:48) a 17:57 (9:19, 9:39, 13:47)

V neděli jsme s našim družstvem zajížděli do Frenštátu. Děvčata soupeře nejspíš podcenila, a proto nám vstup do prvního utkání vůbec nevyšel. Hned ze startu jsme dostali tři rychlé koše a nám se povedl dát první koš, za dva body, až ve 4. minutě. První čtvrtina skončila za stavu 12:11 pro soupeře. Se začátkem druhé čtvrtiny se však naše hráčky probudily, začaly konečně pořádně hrát a od té doby byl zápas v naší režii. Holky bojovaly o každý míč a makaly jak v útoku, tak v obraně. Pro některé z našich hráček to byla dokonce první zápasová zkušenost, se kterou se ale skvěle popraly. Ve druhém utkání jsme pouze navázali na dobrý výkon z předchozího utkání a také ho dotáhli do vítězného konce.