Menu

27/11/2022

Herní výsledky za období 14.11. – 20.11.

Ve 46.týdnu si Starší žákyně po dramatické koncovce přivezly zasloužené vítězství ze Zlína, v Olomouci jim to však nevyšlo. Juniorkám to tento víkend bohužel nevyšlo a na své konto si připisují 2 prohry a Nejmladší minižákyně si poradily s celkem z Frenštátu pod Radhoštěm.

19.11.2022 – 9:00 a 10:30
Nejmladší minižákyně U11: Oblastní přebor nejmladších minižákyň U11 – Základní část – Skupina B (4.kolo)
BK Frýdek-Místek : SBŠ Frenštát pod Radhoštěm 56:19 (11:11, 36:13, 46:17) a 24:9 (10:3, 15:5, 22:5)

V sobotu jsme na domácí palubovce přivítali tým SBŠ Frenštát pod Radhoštěm. Vstup do prvního zápasu nám vyšel skvěle. Holky makaly jak v obraně, tak v útoku. Spolupracovaly mezi sebou, viděly se na hřišti a krásně si přihrávaly, z čehož pro nás pramenily jednoduché koše. Musíme však ještě zapracovat na doskocích, které nám dělaly problém po celou dobu utkání. Naše děvčata nebyla schopná vyskočit a čekala až se jim míč odrazí přímo do rukou. V druhém zápase nám chvíli trvalo, než jsme se probudily z první výhry. Nakonec i přes počáteční nepřesné přihrávky, neproměňování jasných šancí a soupeřovy doskoky se nám povedlo bez větších dramat Frenštát porazit. Všechny hráčky si zaslouží za své nasazení a bojovnost v obou dvou zápasech velkou pochvalu.

19.11.2022 – 17:00
Starší žákyně U15: Žákovská liga – Skupina E (11.kolo)
OSK Olomouc : BK Frýdek-Místek 65:56 (10:7, 31:15, 52:32)

19.11.2022 – 16:00
Juniorky U19: Liga – Skupina C (9.kolo)
BK Studánka Pardubice : BK Frýdek-Místek 71:61 (20:14, 36:32, 54:44)

V sobotu jsme s týmem U19 vyjeli v okleštěné sestavě do Pardubic. Hned od začátku na nás Pardubice nastoupily s tvrdou a bojovnou obranou. Po celý zápas nás soupeřky zdvojovaly a my jsme se z toho nedokázali dostat. Z této agresivní obrany bohužel vznikaly ztráty, za které nás soupeř tvrdě trestal. V poločase bylo skóre na straně Pardubic – 36:32.
Během poločasové pauzy dostala děvčata pokyny, které ale bohužel vůbec nepomohly. Hráčky si opět nenabíhaly bez míče do volného prostoru, a tak jsme pomalu dotahovali ztrátu z první čtvrtiny. Bohužel však s děravou obranou a opět mnoha ztracenými míči se nám soupeře nepovedlo dohnat. Z Pardubic jsme si přivezli prohru o 10 bodů, 30 ztracených míčů je prostě na tuto kategorii hodně!

20.11.2022 – 12:30
Starší žákyně U15: Žákovská liga – Skupina E (12.kolo)
STRABAK Zlín : BK Frýdek-Místek !po prodloužení! 69:74 (17:17, 35:27, 49:49)

20.11.2022 – 10:00
Juniorky U19: Liga – Skupina C (10.kolo)
Žabiny Brno B : BK Frýdek-Místek 74:63 (13:18, 31:34, 55:51)

V neděli jsme, opět po 14 dnech, jeli do Brna. Žabiny měly na všech herních pozicích výškovou převahu (viz fotka při rozskoku). I když jsme opět nebyli v plné sestavě, tak děvčata bojovala ze všech sil až do poslední chvíle. Vstup se nám vydařil, dokázali jsme se poprat s výškovou převahou Brna, míč jsme si rychle přihrávali a z toho se nám vytvářely volné pozice na střelu nebo na nájezd. První čtvrtinu jsme vyhráli 13:18. V druhé čtvrtině jsme navázali na náš basketbal v útoku, ale ne v obraně. V obraně jsme bohužel nepřebírali při clonách a začaly se tvořit větší mezery. Brno začalo pomalu stahovat náš náskok. Poločas skončil 31:34 pro nás.
V druhém poločase Brno přitvrdilo, což nás na pár minut rozhodilo a náskok byl pryč. Udělali jsme hodně zbytečných faulů, které nás dostaly ještě pod větší tlak. Brno toho samozřejmě využilo. Na konci zápasu, kdy se začal lámat chleba, soupeř využil své výškové převahy a dotáhl zápas do vítězného konce. Z Brna si vezeme prohru o 11 bodů, opět 29 ztrát je strašně moc! Musíme se nad tím zamyslet, a hlavně musíme zlepšit přihrávky a chránit si míč.
Děkujeme panu Vojkovskému za odvoz hráček.