Menu

27/11/2022

Herní výsledky za období 7.11. - 13.11.

Ve 45. týdnu se z další výhry radovaly naše Ženy a mohli se k nim přidat i Muži, kteří vyhráli nad BK Labrador Ostrava B. Mladší minižákyně si lehce poradily z celkem z Třince, Kadetky vybojovaly těsnou výhru nad Šumperkem a Mladší žákyně hrály s bilancí 1 výhry a 1 prohry.

10.11.2022 – 20:15
Muži: Severomoravská liga mužů – 2.třída – Základní část (6.kolo)
BK Labrador Ostrava B : BK Frýdek-Místek 53:78 (14:15, 22:39, 33:57)


11.11.2022 – 19:00
Ženy: Severomoravská liga žen – Základní část (5.kolo)
BK Příbor : BK Frýdek-Místek 52:61 (7:12, 25:37, 36:51)
V prvních minutách zápasu to vypadalo, že naše hráčky zvítězí alespoň dvaceti bodovým rozdílem. Díky svědomité obraně soupeřky chybovaly a naše hráčky mohly skórovat z rychlých protiútoků. Bohužel toto nasazení netrvalo příliš dlouho.
Na druhý poločas už se nedalo dívat. Nedařilo se nic. Hráčky si nedokázaly vytvořit střeleckou příležitost, nepostavily si clonu, nedoskočily míč a nedokázaly si ani přihrát. Na hřišti chyběla energie a bojovnost. Naštěstí z naší neschopnosti nedokázaly soupeřky nic extra vytěžit, a tak jsme si drobný náskok udržely až do samotného konce.

 

12.11.2022 – 9:00 a 10:30
Mladší minižákyně U12: Oblastní přebor – Základní část (5.kolo)
BK Frýdek-Místek : SBŠ Třinec 70:25 (27:10, 28:14, 56:18) a 53:34 (10:8, 21:20, 41:26)

V sobotu jsme na domácím hřišti přivítali talentovaný tým SBŠ z Třince. Obě dvě utkání měla „drive“ a perfektní atmosféru díky skvělé podpory z hlediště. Oba dva tábory fanoušků (rodičů) zaslouží velkou pochvalu – Děkujeme. V obou dvou utkáních jsme dokázali zvítězit, ale vítězství se nerodila lehce. A zvláště druhé utkání by mělo být zdviženým prstem pro všechny naše hráčky. Náš výkon se opíral především o holky, které trénují s kategorií U14. Zásadním faktorem byla obranná fáze. Vytvořeným tlakem na soupeře se nám dařilo nutit Třinec ke ztrátám a následně proměňovat jednoduché koše. Toto ovšem dokázal i tým z Třince, a to především ve hře proti „druhé“ pětce našeho týmu. Ve druhém utkání jsme měli navíc velký problém se zakončením. Zvlášť v situacích, kdy naše hráčky jely samy, což je velká škoda, protože jednodušší pozice v basketbalu už neexistuje. Za co náš tým zaslouží pochvalu je zvýšená bojovnost v osobních soubojích. Stále ale ještě máme v tomto směru jisté rezervy, což ovšem doženeme na tréninku. Při zakládání rychlých protiútoků začíná být vidět zlepšení, ale ani zde jsme se nevyvarovali zbytečným ztrátám. Je skvělé, že jsme se opět posunuli o možná dva malé krůčky kupředu. Zároveň se nám otevírají dveře s novými dovednostními výzvami, které si musíme osvojit. Oba dva zápasy měly vše, co k basketbalu patří. Nehledě na výsledky utkání si myslím, že oba dva týmy si zaslouží jedničku. V neposlední řadě musíme poděkovat všem, kteří se podíleli na zápasovém pohoštění – Dobrá práce.

 

12.11.2022 – 9:00
Kadetky U17: Nadregionální liga – Skupina D (4.kolo)
BK Frýdek-Místek : TJ Šumperk 58:56 (19:13, 29:24, 39:38)

V sobotu v ranních hodinách jsme vítali Šumperk. Věděli jsme, že Šumperk nám nedá žádný míč jen tak zadarmo. Vstup nám relativně vyšel, ale poté jsme začali dělat nesmyslné a hloupé ztráty, které nás bolely čím dál tím víc. Soupeř nás začal rychle díky těmto chybám dohánět. V poločase jsme vedli o pouhých 5 bodů. Po celou dobu zápasu nám nevycházely rychlé protiútoky a nedařilo se nám proměňovat volné pozice při střelbě. Největším kamenem úrazu byla však naše neschopnost doskočit míč pod oběma koši. V druhé polovině utkání se skóre přelívalo ze strany na stranu. Větší bojovnost v obraně nám nadělila vítězství. Chválíme soupeře za atmosféru a radost z každého získaného faulu, míče a doskoku. Toto našemu týmu chybí. Ta radost z basketbalu.

 

12.11.2022 – 12:30
Mladší žákyně U14: Žákovská liga – Skupina F (9.kolo)
BK Frýdek-Místek : Basket Ostrava 24:68 (5:9, 10:35, 11:51)

Prvních 5 minut nasazení od našich děvčat bylo excelentní a vše vycházelo. Bohužel pouze prvních pět minut nevyhraje celý zápas. Ostrava okamžitě zareagovala a ukázala nám své kvality a přejela nás ve všech směrech.

 

13.11.2022 – 14:00
Mladší žákyně U14: Žákovská liga – Skupina F (10.kolo)
BK Frýdek-Místek : BK Start Ostrava 72:37 (24:0, 38:23,52:31)
Po spackaném sobotním zápase si děvčata zlepšila náladu. Měla opět pěkný vstup do první čtvrtiny, která skončila 24:0 pro nás. V druhé čtvrtině jsme dali soupeři více přičichnout k míči a ten mohl tvořit svoji hru. Ostrava stáhla náš náskok a stav v poločase byl 38:23.
Po poločasové poradě se tým vzchopil a druhá polovina utkání už byla už jen v naší režii. Některá děvčata by si měla uvědomit, že basket se hraje jak v obraně, tak v útoku! A ne pouze v jedné z těchto částí.
Děkujeme rodičům za hlasitou podporu v obou dvou zápasech.

Partneři