Menu

3/10/2022

Výsledky soutěžních utkání od 26.9. - 2.10.

V 39. týdnu se představí naše týmy U19, které začnou svou nadregionální soutěž v Krnově a následně odehrají 3 domácí utkání v celostátní lize juniorek, a U15, které pokračují 4. a 5. kolem žákovské ligy.

27.9.

Kadetky U17: Nadregionální liga – skupina D

TJ Loko Krnov U19 – BK Frýdek-Místek U19 51:61 ( 17:20, 31:33, 43:45)

Děvčata nastoupila k prvnímu zápasu nervózně. Hledali jsme se ve více směrech skoro celý zápas. Celé tři čtvrtiny jsme se s Krnovem přetahovali o vedení. Po třetí odehrané čtvrtině svítilo skóre na tabuli 43:45 pro nás. V poslední hrací části jsme se už pomalu rozehráli a začali hrát svoji hru. Vstup nám vyšel na jedničku, dařilo se nám a měli jsme šňůru 10 bodů. Poté už jsme udržovali náskok až do vítězného konce zápasu.

Petr Olka

28.9.

Juniorky U19: Celostátní liga – skupina C

BK Frýdek-Místek – Basket Ostrava 39:89 ( 14:18, 18:40, 26:63)

Dokonce i ve státní svátek nás čekal zápas. Ve středu v brzkých hodinách jsme přivítali na naší palubovce tým Basket Ostrava. Naše děvčata měla na odpočinek pouze nějakých 10 hodin od předchozího zápasu v Krnově.

Ostrava přijela ve vyrovnané sestavě, která nám dělala po celý zápas problém v obraně. První čtvrtinu jsme začali strašně a nic nám nevycházelo. Mezi druhou až osmou minutu jsme nebyli schopni dát ani koš. Ostrava v osmé minutě vedla už 18:6. Změnou obrany a lepším přístupem jsme dokázali koncovku čtvrtiny stáhnout na rozdíl čtyř bodů. Stav po první čtvrtině 18:14 pro Ostravu. Druhá čtvrtina pro nás opět začala tragicky. Naše první dva body jsme dokázali dát až v 6 minutě hry. Ostrava nám utekla a dokázala si vytvořit dvouciferný náskok. Poločas skončil 18:40 pro Ostravu. Ani v druhém poločase jsme se nedokázali pořádně prosadit, plus jsme k tomu měli ještě mnoho ztracených míčů.

Petr Olka

1.10.

BK Frýdek-Místek – Žabiny Brno B 53:69 ( 17:22, 28:38, 34:55)

V sobotu v obědovém čase jsme na naší domácí palubovce přivítali družstvo Žabiny Brno. Již potřetí nám vstup do utkání nám opět nevyšel. Po odehrání první čtyřminutovky jsme prohrávali a na tabuli svítilo skóre 0:8!! Trenéři tak museli přerušit hru a důrazně k děvčatům promluvit. Poté jsme srovnali hru a první čtvrtina skončila 17:22 pro Brno.

V polovině druhé čtvrtiny se nám povedlo dotáhnout náskok Brna, které vedlo pouze o dva body, avšak bohužel nastal náš zkrat, kdy jsme 4× ztratili míč a pokaždé z toho dostali koš. Poločas jsme tak prohráli 28:38.

Vstup do druhého poločasu byl opět tragický. Za celých prvních 6 minut nebyla naše děvčata schopna dát ani jeden koš! a Brno nám tak opět uteklo a navýšilo si svůj náskok. Do poslední sobotní čtvrtiny jsme nešli vůbec se sklopenou hlavou, nýbrž s chutí hrát a nevzdávat to i přes nepříznivé skóre. Naše útoky byly znovu nebezpečné a pomalu jsme začali ukrajovat z Brněnského náskoku. Ten však byl až příliš velký a tak si Brno veze zaslouženou výhru. Chtěl bych pochválit děvčata za bojovnost a touhu zápas ještě zdramatizovat.

Petr Olka

Starší Žákyně U15: Žákovská liga – skupina E

BK Frýdek-Místek – STRABAG Zlín 70:81 ( 14:22, 27:44, 55:58)

2.10.

BK Frýdek-Místek – BK Studánka Pardubice 73:60 ( 30:11, 45:34, 59:46)

V nedělní sluneční den jsme v ranních hodinách vítali tým z Pardubic. Již před zápasem jsme hráčkám zdůraznili, jak by se měl tento zápas odehrát.
Vstup a v podstatě celá první čtvrtina byla ukázka toho, že si naše rady děvčata vzala k srdci. Vstup vyšel na jedničku, kdy jsme vlétli na Pardubice a za chvíli jsme vedli 11:0. Holky si chodily do vymezeného prostoru pro fauly a taky se konečně rozběhly do rychlého protiútoku (bohužel až ve čtvrtém a posledním zápase během tohoto týdne). První čtvrtina skončila pro nás 30:11.

Druhá čtvrtina začala opět a zase tragicky. Děvčata byla úplně bez koncentrace a nebyla schopna pokračovat v námi nastaveném tempu. Hráčky nebyly schopné dát koš 5 minut! Pardubice tak pomalu, ale jistě ukrajovaly náš náskok a stáhly ho na pouhých 11 bodů. I přes velký tlak, který předváděla děvčata z Pardubic, se nám dařilo držet si pohodlný náskok a dokráčet tak pro první vítězství v celostátní lize.

Chtěl bych pochválit děvčata za první čtvrtinu a za druhou půli, protože to nevzdala a zápas nepoložila. Všechny čtyři zápasy jsme hráli v menší okleštěné sestavě, některá děvčata chyběla z důvodu nemoci nebo zranění.